Yeni bir sızıntıya göre, Samsung’un bir sonraki üst düzey telefonu etkileyici video çekim yetenekleri sunmakta. Galaxy S22 Ultra görünüşe göre Galaxy S21 Ultra ile aynı kamera özelliklerini sunacak. Yani 108MP ana kamera, 12MP ultra geniş sensör. 10MP 10x periskop modülü ve 10MP 3x telefoto kamera bekleyebiliriz.  Ayrıca bahsedilen sensörlerden üçü görünüşe göre yeni olacak. Telefon makro çekimler ve daha iyi gece fotoğrafları çekecek.

Qwaider, Galaxy S22 Ultra’nın videoları sabitlemede yüzde 58 daha iyi olacağını söylüyor. Ayrıca AI destekli ‘Geniş Kaydırma OIS’ özelliği, S21 Ultra karşılaştırıldığında kamera sarsıntısını 4 kat azaltıyor.

 

Ayrıca S22 Ultra’nın sinematografi özellikleri sunduğu da söyleniyor.

 

S22 Ultra, önceki modelde de bulunan 12 bitlik ham dosya desteği ile gelecek. Süper HDR sayesinde, daha geniş bir renk yelpazesiyle daha ayrıntılı videolar üretecek.

Diğer taraftan bu söylentiler doğru çıkarsa, Samsung Galaxy S22 Ultra, 2022’nin en iyi kameralı telefonları arasında yer alacak. Ayrıca özel bir S Pen’e sahip olacağını iddia edilen Galaxy S22 Ultra , 2022’nin her yönüyle en iyi telefonlarından biri olarak ortaya çıkabilir.

Share.