Apple, bir süre önce ortaya çıkan çip krizinden payını aldı. Üretimde bazı sıkıntılar yaşayan şirket, iPad ve iPhone üretimini bir miktar azaltmak zorunda kaldı. Neyse ki yaşanan sıkıntıları nispeten de olsa atlatan şirket, iPhone 1313 Pro ve 13 Pro Max üretimine kaldığı yerden devam etti. Elektronik cihazları değerli eşyalar ile kaplayarak binlerce dolara satması ile tanınan Caviar, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için Tyrannophone olarak isimlendirilen yeni bir ürün grubunu duyurdu. Gerçek Trex dişinin kullanıldığı ürünler, binlerce dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunuldu.

Stok sıkıntılarının azalmasının ardından farklı iPhone tasarımları ile dikkat çeken Caviar, yeni ürünlerini tanıtmaya başladı. Şirket son yaptığı paylaşımda, bugüne kadar gördüklerinizi unutturacak gerçek dinozor dişinden yapılma özel tasarım iPhone 13 modellerini tanıttı.

Özel tasarım iPhone 13 Pro tanıtıldı

Tera Collection serisinin yeni bir üyesi olarak konumlandırılan Tyrannophone, her zamanki gibi oldukça değerli bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Dinozorun gözünde gerçek kehriban kullanılıyor. Caviar, dişleri ise 80 milyon yıllık bir Trex’in dişinden elde etti. Ayrıca modelin arka kasasında 24 ayar altın ile kaplanmış mücevher uçlar yer alıyor. Caviar, değerli taşlar ve nadir malzemeler kullanarak, popüler telefon modellerini seçkin müşteriler için yeniden tasarlıyor. Bugüne kadar en çok dikkat çekenler ise kuşkusuz iPhone 11 Pro Titanic Edition12 Pro Warrior Collection olmuştu. Şimdi ise şirket, 13 Pro için 3 farklı tasarım piyasaya sürdü.

Koleksiyon, ismini Antik Yunanca canavar manasına gelen ”τέρας” (Teras) kelimesinden alıyor. Serinin en çok dikkat çeken ürünleri ise TyrannophoneMonsterphone ve Teradiamond oldu. Peki bu telefonların özellikleri neler ve özellikle merak edilen konu fiyatı nedir?

Bu hali ile yalnızca yedi adet üretilen Tyrannophone, 1 TB depolama kapasitesi ile iPhone 13 Pro için 8.610 dolar, iPhone 13 Pro Max için 9.150 dolar fiyat etiketine sahip. Bu da vergiler hesaba katılmadığında iPhone 13 Pro için 84.000 TL, iPhone 13 Pro Max için 89.500 TL ödemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Tyrannophone özellikleri ve fiyatı

iPhone 13 Pro Tyrannophone, yıllar önce dünyada egemen dinozor T-Rex’ten esinlenerek tasarlandı. Telefon, siyah PVD kaplamalı titanyumdan üretildi ve üzerinde 3D bir dinozor kafası bulunuyor. Canavarın gözü ise saf kehribardan, altın kısımları 24 ayar altından ve en can alıcı kısım ise 3D dinozorun üst dişlerinden biri Tyrannosaurus‘a ait gerçek bir diş.

Şirketin Tera Collection serisine ait bir diğer üyesi de Teradiamond oldu. Tera ismine ithafen arka kasada 1.024 adet elmasın ve 128 adet yakutun kullanıloyor. 18 ayar altın ve havacılık sektöründe kullanılan sertleştirilmiş titanyum malzeme ile birlikte geliyor.

Teradiamond, 1 TB depolama kapasitesi ile iPhone 13 Pro için 49.240 dolar, iPhone 13 Pro Max için 59.700 dolar fiyat etiketine sahip. Bu da vergiler hesaba katılmadığında iPhone 13 Pro için 481.500 TL, iPhone 13 Pro Max için 583.500 TL ödemeniz gerektiği anlamına geliyor.

Monsterphone özellikleri ve fiyatı

Caviar‘ın Monsterphone tasarımı ise sertleştirilmiş uçak sınıfı PVD kaplama siyah titanyumdan yapıldı. Yırtıcı bir hayvanın pençe izlerine benzeyen tasarımın kırmızı kısımları, darbeye dayanıklı kompozit malzemeden üretti. Şirket bu modelden yalnızca 99 adet üretti. Fiyatı ise iPhone 13 Pro için 7.760 dolar iken, iPhone 13 Pro Max için 8.300 dolar olacak.

 

Share.