Eylül ayı içerisinde yayınlanan ve kısa sürede büyük popülerliğe kavuşan Netflix dizisi Squid Game ‘den sevenlerine güzel bir haber geldi.Dizi ve film platformu Netflix’te yayınlanan Güney Kore yapımı Squid Game dizisi hayranlarına dizinin yaratıcısından sevindiren haber geldi.

TALEP VAR

Dizinin Los Angeles’ta düzenlenen özel gösteriminde konuşan yönetmen Hwang Dong-hyuk, “Dizi çok fazla sevildi ve ikinci sezon için çok talep var” dedi. Geçtiğimiz saatlerde Netflix dizisi Squid Game yazarı ve yönetmeni Hwang Dong-hyuk, ikinci sezonun geleceğini açıkladı. Hatta Lee Jung-jae tarafından canlandırılan, dizinin ana karakteri Seong Gi-hun da ikinci sezonda dizide olacak.

İKİNCİ SEZON ÇEKİLECEK

Yönetmen Dong-hyuk, ikinci sezonun ne zaman ve nasıl olacağını söylemek için çok erken olduğunu düşündüğünü belirtse de şu anda kafasında planlama sürecinde olduğunu açıkladı. Hwang Dong-hyuk, gösterilen yoğun ilginin karşılığında ikinci sezonun çekileceğini “Gi-hun dönecek ve dünya için bir şeyler yapacak, size bunun sözünü veriyorum” sözleriyle onayladı. Yönetmenin açıklamasına göre şu anda hala ikinci sezon fikir aşamasında. Yani yakın zamanda gelmeyeceğini söyleyebiliriz ki zaten yönetmen de şu an için başka bilgi vermenin çok erken olduğunu dile getirdi.

Dizinin yapım süreci yönetmeni endişelendiriyor

Yönetmen dizinin günümüzde bir parçası olduğumuz ‘rekabetçi toplumu’ yansıttığını ifade ediyor. Kazananların ileriye taşındığı kaybedenlerin ise geride kaldığı bu hikaye için çocukluğundaki oyunlardan ilham almış. Bir yetişkin olarak çocuk oyunlarını oynamanın nasıl olacağını düşünmesi, dizinin ortaya çıkmasının temeli olmuş. Diziye adını veren “kalamar oyunu”, saldırganların kalamar şeklinde bir alana doğru ilerlerken diğerlerinin onları durdurma çalışmasına dayanıyor. Yönetmen Dong-hyuk oyun için “Fiziksel olarak çok zorlayıcıydı ve bu yüzden her oynadığımızda biri sakatlanıyor, kıyafetleri yırtılıyor ya da ağlıyordu. Her zaman günün son oyunu olurdu” diyor.

Squid Game Eylül 2021’de yayınlanan ve ilk 28 günde 142 milyon hane tarafından izlenerek Netflix’in açık ara en çok izlenen dizisi olmuştu. Özellikle sosyal medyada fazlasıyla konuşulan bir yapım oldu.

NETFLIX ‘İN EN ÇOK İZLENEN DİZİSİ OLDU

Squid Game 9 bölümlük ilk sezonu 17 Eylül’de yayınlanmıştı. Dizi, yayınlandığı günden bu yana dünya çapında büyük bir ilgi gördü. Netflix açıkladığı verilere göre, dizi ilk bir ay içinde 111 milyon izleyiciye ulaştı.

 

Share.