YouTube’dan ElAnalistaDeBits, Forza Horizon 5 ‘in oyun içi ve gerçek hayattaki konumları arasında bir karşılaştırma videosu paylaştı. Meksika’da geçen Forza Horizon 5 video oyununun geçtiği gerçek ortamlardaki görüntülere ne kadar yakın olduğunu gösteriyor. Yayıncılığını Xbox Game Studios’n yaptığı, geliştiriciliğini ise Playground Games’in yaptığı yarış oyunu serisi Forza Horizon’ın yeni oyunu Forza Horizon 5 ‘ten enteresan bir video geldi.

ElAnalistaDeBits, oyun içi ve gerçek hayattaki konumları karşılaştırmak için Google Haritalar’dan görüntüler kullanmış. Bu görüntüler gerçek hayat ve oyun içi grafikler arasındaki farklar hakkında size bir fikir verebilirler. En önemlisi, oyun içi aydınlatma hala gerçek hayatta sahip olduğumuz kadar iyi değil. Öte yandan, fotogrametri sayesinde çoğu yüzey harika görünüyor. Videoda oyundaki bölgelerin gerçek hayatta nasıl durduğunu ” oyun vs gerçek hayat” şeklinde görebiliyoruz. Bilindiği üzere oyun Meksika‘da geçiyor ve birçok bölge, gerçek hayattan birebir olarak oyuna geçirilmiş. Sol üst tarafa bakmadan hangisinin oyun hangisinin gerçek olduğunu anlamak bir hayli zor. Hatta bazı görsellerde oyun daha gerçekçi duruyor diyebiliriz.

Forza Horizon 5, bu geceden itibaren Xbox Series ve PC için erişilebilir olacak. Oyuna ayrıca Xbox Game Pass‘ten de erişim sağlayabileceğinizi belirtelim.

Forza Horizon 5, bugüne kadarki en iyi görünen oyunlardan biridir. Dün, bu yeni yarış oyununu 8K/Max Ayarlarında gösteren bir video paylaşmıştık. Nihai Horizon maceranız sizi bekliyor. Dünyanın en harika arabalarından yüzlercesini kullanın. Sınırsız, eğlenceli bir sürüş aksiyonuyla Meksika’nın hareketli ve sürekli gelişen açık dünya manzaralarını keşfedin.  Forza Horizon 5, Xbox Series, Xbox One ve PC için Steam ve Microsoft Store üzerinden 9 Kasım’da çıkış yapacak. Ayrıca Xbox Game Pass’de de mevcut olacak.

 

 

Share.