Google Haritalar indirme sayısı dudak uçuklatıyor. Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan ücretsiz harita uygulaması, önemli bir başarıya imza attı. Google Haritalar uygulamasının elde ettiği başarı ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde. Google’ın başarılı ve popüler navigasyon-harita uygulaması yükseklere oynamaya devam ediyor. Google Maps, Play Store’da 10 milyar indirme sayısını geçti. 10 milyar indirme sayısını yakalayan yalnızca 2 uygulama daha bulunuyor: Youtube ve Google Play Services.

Google Maps’ın başarısının en büyük kaynağı ise, Maps’in Google Play Servislerine sahip her Android 10 ve üzeri sürüme sahip telefonda yüklü gelmesi. Ancak Google Maps, yine de Android ve iOS üzerinde milyarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Google Maps’in Android Go versiyonu ise, yakın zamanda 500 milyon indirmeye ulaştı. Maps Go, ileri web uygulaması olarak geliştirilmiş ve orijinal Maps’e göre 100 kata kadar daha az depolama alanı istiyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım devinin popüler uygulaması Google Haritalar, Android platformunda büyük bir başarı elde etti. Başarılı uygulama, Google Play Store’da 10 milyar indirme sayısını geride bıraktı.

Google Play Store isimli Android uygulama mağazasında on milyar indirme sayısına ulaşan çok az uygulama bulunuyor. Başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan harita uygulaması, on milyar indirme sayısına ulaşarak Google Play Hizmetleri ve YouTube uygulamalarının arasında yerini aldı.

Haritalar, Android işletim sistemine sahip olan çoğu akıllı telefon modelinde varsayılan harita uygulaması olsa bile on milyar oldukça yüksek bir miktar. Google Haritalar ile doğruluk ve özellik bakımından rekabet edebilecek çok az sayıda ücretsiz harita uygulaması bulunuyor. Dolayısıyla milyarlarca kullanıcı, Android platformunda navigasyon hizmeti için Haritalar uygulamasını tercih ediyor.

ABD merkezli yazılım devi Google’ın düşük donanıma sahip akıllı telefon modelleri için bir harita uygulaması bulunuyor. Google Haritalar uygulamasından 100 kat daha az depolama alanına ihtiyaç duyan Maps Go, 500 milyon indirme sayısına ulaştı. Android Go destekli uygulama, düşük donanımlı telefonlarda sorunsuz bir şekilde çalışması için tasarlandı.

Google Maps, büyük başarılarını kutlarken de güncellenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda arttırılmış gerçeklik destekli navigasyon, karanlık tema, toplu taşıma verileri ve çevre dostu yön seçenekleri gibi özellikleri bünyesine ekleyen Google Maps, uzun bir süre en popüler harita uygulaması olarak kalacak gibi gözüküyor.Yazılım devi, Google Haritalar isimli uygulama için yeni özellikler üzerinde çalışarak kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmeyi hedefliyor.

Örneğin ücretsiz navigasyon uygulamasına geçtiğimiz yıllarda AR (arttırılmış gerçeklik) destekli navigasyon, karanlık tema, gerçek zamanlı toplu taşıma verileri ve daha birçok özellik eklendi.Özellik bakımından oldukça zengin bir uygulama olan Haritalar’ın ücretsiz olarak indirilebiliyor ve kullanılabiliyor. Bu, uygulamanın tercih edilme nedenlerinin başında yer alıyor. Oldukça başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan uygulama, Android tarafında çok yaygın olarak kullanılıyor.

Share.