2017 yılında kurulan San Francisco merkezli CoinList, A Serisi bir finansman turunda topladığı 100 milyon dolar ile değerlemesini 1.5 milyar dolara yükseltti. Turu, Accomplice VC ve Agman Partners, Alphemy Capital, Taavet+Sten, Continue Capital, CMT Digital, DFG Capital Management, Fenbushi Capital, GoldenTree Asset Management ve Metaplanet gibi şirketler birlikte yönetti. Agman’ın kurucusu ve CEO’su Scott Silverman’ın da anlaşmanın bir parçası olarak CoinList’in yönetim kuruluna katıldığı öğrenildi.

Popüler kripto para alım satım platformu Coinlist, A Serisi yatırım turunda 100 milyon dolar toplamayı başararak 1,5 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı.

2017 yılında San Fransisco’da kurulan CoinList’in yatırım turunu, Accomplice VC ve Agman Partners, Alphemy Capital, Taavet+Sten, Continue Capital, CMT Digital, DFG Capital Management, Fenbushi Capital, GoldenTree Asset Management ve Metaplanet gibi şirketler birlikte yönetti. Yatırım turunun bir parçası olarak Agman’ın kurucusu ve CEO’su Scott Silverman’ın da anlaşmanın bir parçası olarak CoinList’in yönetim kuruluna katıldığı öğrenildi.

A Serisi yatırım turunun sonlanmasının ardından açıklamalarda bulunan CoinList CEO’su Graham Jenkin, şu anda şirketin 75 aktif çalışanı olduğunu ve önümüzdeki 1 yıllık süre içerisinde çalışan sayılarını ikiye katlamak istediklerini bildirdi. CoinList’in şu anda saklama ve stake hizmetleri sunan platformu CoinList Pro daki kullanıcılar da dahil olmak üzere toplamda 5 milyonu aşkın kullanıcıya sahip.

Şu anda CoinList’te çalışan 75 kişi olduğunu söyleyen CoinList CEO’su Graham Jenkin, önümüzdeki 12 ay içinde çalışan sayısını ikiye katlamak istediğini de aktardı. Geçtiğimiz sene kripto varlık piyasasında, hem yeni projelerin kalitesi hem de miktarında çarpıcı bir artış görüldüğüne dikkat çeken CEO, bunun CoinList’in büyümesinin ana itici gücü olduğuna inanıyor. CoinList’in şu anda saklama ve stake hizmetleri sunan platformu CoinList Pro da dahil olmak üzere toplam 5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Share.