Android tablet dünyasının en başarılı serilerinden olan Galaxy Tab S serisi, yakında S8 ile güncellenecek. Galaxy Tab S8 Ultra’nın ilk görüntüleri, ciddi anlamda alışılmışın dışında bir tablet gösterse de standart Samsung Galaxy Tab S8 önceki modellere ciddi anlamda benzerlik gösteriyor.

Samsung , son tableti Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus ‘ı 2020 yılında piyasaya sürdü. Hemen ardından Galaxy Tab S7 FE ‘yi görmüş olmamıza rağmen 2021 yılını tablet piyasası açısından çok da verimli geçirmeyen şirket, 2022 için hazırlık yapıyor. Güney Koreli teknoloji devi, ilerleyen günlerde Galaxy Tab S8 modelini tanıtmayı planlıyor.

Galaxy Tab S7 ve S6’ya çok benziyor

Galaxy Tab S8’den gelen görseller, cihazın önceki iki nesile ciddi anlamda benzeyeceğini gösteriyor. Cihazın ön paneli, Tab S7 ile aynı olacak ancak arka panelde ufak bir değişiklik mevcut. S-Pen’i şarj edeceğiniz alan ile kamera sisteminin arasında ufal bir boşluk yerleştirilmiş. Renk konusunda da gümüş/metalik gri seçeneğinin bir opsiyon olarak sunulması bekleniyor.

Samsung ‘un 2022 yılı başlarında çıkması beklenen tabletinin görüntüleri, kendisinden önce geldi. Beklenen yeni ürüne ait görüntüler, güvenilir bir kaynaktan sızdırıldı. Görünüş açısından alt sürümlerinden çok da farklı görünmüyor. Ancak elbette bu faktör ürünün kötü olduğunu göstermiyor.

Galaxy Tab S8 serisinin, Snapdragon 888, 120Hz ekran ve OneUI 4.0 ile gelmesi bekleniyor. Samsung’un Galaxy Tab S8 serisini ne zaman tanıtacağı bilinmiyor ancak global çip kıtlığı yüzünden satışında problemler yaşanabilir. Önümüzdeki haftalarda daha çok bilgi almayı beklediğimiz cihazlar, Galaxy S21 FE veya Galaxy S22 ile birlikte tanıtılabilir.

Çok düşük bir ihtimal de olsa yeni tabletin bu yıl sonunda çıkabileceği düşünülüyor. Bunu isteyen birçok hayran olsa da pek mümkün görünmüyor. Bunun yerine, 2022 başlarında Samsung Galaxy S22 ailesi ile birlikte gelmesi çok daha muhtemel.

Samsung Galaxy Tab S8 için, her ne kadar 2022 yılında gelmesi beklenen Galaxy S22 serisinin tanıtımına dahil olması beklense de şu anlık kesin bir etkinlik haberi yok. Şirketin daha önce bazı ürünlerinde yaptığı gibi, Galaxy Tab S8 ‘i de herhangi bir tanıtım ya da etkinlik düzenlemeden piyasaya sürmesi mümkün.

Önceki sızıntılara göre tabletin özellikleri

Ekran: 11 inç , LCD / 120…
Share.