Türkiye’de açılacak en büyük Apple Mağazası resmiyete kavuştu. Bu noktada Apple’ın farklı bir konsept kullanacağı açıklandı.

Apple, Türkiye’deki üçüncü mağazası resmen listeledi. Peki üçüncü Apple Store nereye açılacak? İşte yeni Apple Store ile ilgili detaylar:

AppleTürkiye‘de açacağı yeni bir mağazasını daha duyurdu. Bu noktada ülkedeki en büyük Apple Mağazası olacak mekan Bağdat Caddesi‘nde konumlanıyor. Caddebostan‘da açılacak olan mağaza pek çok uzman kişiyi de bünyesinde barındıracak. Bu nedenle kolayca gidip ürününüz hakkında destek alabileceksiniz.

Daha önce haberlerimizde de çokça yer verdiğimiz Türkiye’nin üçüncü Apple Store mağazası, Apple Türkiye tarafından resmen duyuruldu. Yeni mağazanın duyurusunu özel bir poster ile paylaşan Apple, web sitesinde şu ifadelere yer verdi:

İstanbul’un kalbi Bağdat Caddesi’nde çok yakında yeni bir mağaza açıyoruz. Her konuda size yardımcı olacak uzmanlarla buluşacağınız, yeni bilgilerle becerilerinizi geliştireceğiniz, bahçesinde vakit geçirirken ilham alacağınız ve yaratıcılığınızı ortaya çıkaracağınız bu üçüncü mağazamızda sizinle ve büyük küçük, uçuk kaçık tüm fikirlerinizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.

Yeni Apple Mağazasının konumu neresi?

Şu zamana kadar Türkiye içerisinde iki mağazasıyla faaliyet yürüten Apple, üçüncü mağazasının açılışını resmen duyurdu. Web sitesi üzerinden ‘Apple Bağdat Caddesi yakında sizlerle‘ başlığıyla oluşturduğu sayfada kullanıcılarına yeni mekanın duyurusunu yapmış oldu. Apple’ın yeni mağazasının tam adresi ise şu şekilde belirtilmiş durumda: Bağdat Caddesi, No: 342 Caddebostan, 34728 Kadıköy/İstanbul

Mağaza farklı bir konsept kullanacak

Ortaya çıkan bilgilere göre Apple‘ın Türkiye‘deki en büyük mağazası farklı bir konseptle karşımıza çıkıyor. Üçüncü nesil olacağı belirtilen mağazada dört kat yer alıyor. İlk iki katı Apple çalışanları için ayrıldı, diğer iki kat ise müşteri deneyimini artırmak için hizmet verecek.

LG-H818

Üçüncü Apple Store Bağdat Caddesi’ne açılacak

Üçüncü nesil bağımsız bina konseptinde inşa edilen yeni Apple Store’un Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük bağımsız Apple Store mağazası olması bekleniyor. Mağazada çeşitli Apple at Work etkinlikleri, satış ve satış sonrası destek hizmetleri sağlanacak.

Mağazanın genel olarak koru ve sokak şeklinde dizayn edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu da mağazanın alışveriş dışında dinlenmek için de olanak tanıyacağı anlamına geliyor. Mağazada yer alan internet hizmetinin de oldukça üst hızlarda olacağı da belirtilen bilgilerden bazıları.

Apple mağazaya 24 milyon 678 bin dolar yatırım yaptı

Caddebostan‘da açılacak yeni Apple Mağazası yukarıda belirttiğimiz gibi Türkiye‘deki en büyük mağaza olacak. Metrekare bakımından oldukça büyük bir alana hitap eden yapı, çalışan sayısıyla da rekor kıracak. Apple’ın mağazaya 24 milyon 678 bin dolar yatırım yaptığı da ortaya çıktı. Bu bağlamda şirketin mağazaya beklediği ziyaretçi sayısı da 1.080.000 olarak açıklandı.

Üçüncü Apple Store’un açık adresi ise şöyle: Bağdat Caddesi, No: 342, Caddebostan/Kadıköy/İstanbul 34728 (Konumu Google Haritalarda görüntülemek için buraya tıklayınız.)

 

Share.