Nokia markasının haklarını elinde bulunduran HMD Global, ilk tablet modelini çok yakında tanıtacak. Lansmana sayılı günler kalan Nokia T20’nin ilk görüntüsü ortaya çıktı.

Satış listelerinde, Nokia T20 tabletin 10.36 inç ekrana sahip olacağını ortaya koydu. Cihaz, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile donatılmış olarak gelecek. Listelerde ayrıca T20’nin iki çeşidi olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri yalnızca Wi-Fi varyantı gibi görünüyor, diğeri ise 4G modeli. Tabletin mavi renkte gelmesi bekleniyor.

Wi-Fi varyantı, perakendeci sitesinde KDV dahil 257 dolar ve KDV hariç 214 dolar olarak listelenmiş. Öte yandan, 4G modeli KDV dahil 233 dolar ve 280 dolar olarak listeleniyor.

HMD Global, 6 Ekim Çarşamba günü, uygun fiyatlı Nokia T20 tablet modelini tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecek. Lansmana sayılı günler kala cihazın ilk görüntüsü internete düştü.

Sızdırılan basın görseline bakılırsa tablet oldukça büyük bir ekrana sahip olacak. Tüm çerçevelerinin ise eşit kalınlıkta olduğu görülüyor. Cihazın arka tarafında LED flaşlı kamera ve Nokia logosuna yer verilmiş. Yan kısımda güç tuşu ve hoparlör var.

Çeşitli akıllı telefon markaları bu yıl tabletleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Realme, önümüzdeki aylarda Realme Pad tabletini piyasaya sürecek. OPPO, Vivo ve iQOO gibi diğer markaların da bu yıl tabletlerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Görünüşe göre HMD Global de yakın gelecekte bir tablet sunacak.

HMD Global’in de Ekim ayı civarında bir lansman etkinliği düzenlemesi ve etkinliğin Nokia G50’nin ve yeni bir X serisi telefonun gelişini görmesi bekleniyor. Muhtemelen şirket, Nokia T20 tabletini duyurmak için aynı platformu kullanabilir.

Tablet piyasasının pandemiden dolayı oldukça hareketli olduğunu hatırlatalım. Satışlar pandemiden öncesine göre yüzde 200 artmış durumda. Bakalım şirket, yeni tabletiyle piyasada nasıl bir satış rakamı yakalayacak?

Samsung Galaxy Tab A8 2021’e rakip olacak

Nokia T20 hakkında bazı detaylar netleşmişti. Tablet 10.36 inç LCD ekran taşıyacak. Ayrıca sekiz çekirdekli bir Unisoc işlemciyle donatılacağı bildiriliyor. Buna 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı eşlik edecek.

Cihaz, Wi-Fi ve Wi-Fi + LTE olmak üzere iki versiyon olarak sunulacak. Bu modellerin sırasıyla 260 ve 280 dolar fiyat etiketine sahip olacakları ifade ediliyor. Nokia T20, yakında piyasaya sürülecek Samsung Galaxy Tab A8 2021 ile rekabet edecek.

 

Share.