Valorant oyununda şifre değiştirebilirsiniz.  İşte bu noktada valorant şifre değiştirme işlemini kolay yöntemini sizin için derledik. Bu makalede Valorant‘da parolanızı nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Bir gün kendine söz verdiniz “Artık Valorant yok”. Çok fazla zaman alır ve her gece geç saatlere kadar ayakta kalmanın cazibesine karşı koyamazsınız. Ancak birkaç aylık yoksunluktan sonra. “Sadece bir kez deneyeceğim” diye düşünürsünüz ve masaüstünüzdeki Valorant simgesini tıklarsınız. Ne yazık ki, parolanın hafızanızdan kaybolduğunu kısa sürede fark edersiniz ve giriş yapamazsınız.

Valorant Şifre Değiştirme

Valorant  şifre değiştirme

Valorant oyununda ID ya da isim değişikliği yapmak isteyen oyuncuların. Böylece Riot Games sitesine erişim sağlayarak hesap açmaları gerekir. Ancak RIOT ID yazısının bulunduğu kısma giriş yapılarak yan bölümdeki kalem simgesine tıklanmalı.

Valorant  şifre değiştirme aşağıdaki adımlar uygulayınız.

 1. Account.riotgames.com adresindeki Riot Games web sitesine gidin ve Giriş Yap‘a tıklayın.
 2. Oturum Açamıyorum’a tıklayın ve ardından Şifremi Unuttum‘u seçin.
 3. Bölgenizi seçin.
 4. Kullanıcı adınızı girin ve OK‘a tıklayın.
 5. Şifrenizi sıfırlamak için bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız.
 6. Bağlantıya tıklayın ve talimatları izleyin

Valorant şifre değiştirme işleminden sonra hesabınızla giriş yaptığınız bilgisayarlarda yeniden giriş yapmanız gerekmekte. Eğer daha önce oluşturduğunuz bir hesabı geri almak istiyorsanız bu yöntem yine işinize yarayacaktır. Ayrıca hesabınızın şifresini sıfırlamak için size gereken e-posta adresinize erişimdir.

Ancak sosyal medya uygulaması da e-posta ile şifre değiştirmeye izin veriyor. Valorant’ın en çok karşılaştırıldığı oyun olan CS:GO için işler biraz daha farklı. Böylece CS:GO, Steam ile çalıştığı için Steam’in iki adımlı doğrulama gibi katı korumalarını geçmenizi istiyor. Ayrıca ilerleyen yıllarda Valorant için de iki adımlı doğrulama sistemi görebiliriz.

Valorant şifre değiştirme

Oyunun yapımcısı Riot Games, Project M adında yeni bir oyunun geliştirildiğini söylemişti. Bu projenin Valorant Mobile olduğu da devam eden açıklamalarda söyledi. Ayrıca  beklendiği gibi olursa yakın zamanda Valorant Mobile karşımıza çıkacak.

Ancak şifre ara sıra değiştirme iyi bir güvenlik önlemidir. Bunu yapmak için şu diğer adımları izleyin:

 1. Account.riotgames.com adresinden Riot Games hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki Hesabım‘a tıklayın.
 3. Ayarlar bölümüne tıklayın. Hesabınızı seçin
 4. Şifrenizin yanındaki düzenle simgesine tıklayın.
 5. Açılan şifre değiştir ekranında mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi girip Gönder butonuna tıklayın.

Valorant şifre değiştirme ile ilgili sorularınızı CihanOnline Forumda bizlerle paylaşın.

Share.