Snapchat ile hayatımıza giren ve Instagram’a gelmesi ile Snapchat’in fişini çeken Hikayeler özelliğini günlük hayatta sıkça kullanıyoruz. Instagram hikaye indir – Instagram story indir şeklindeki aramaların artması sonucunda, Instagram hikaye indirme işleminin nasıl yapılacağına dair bir rehber hazırlamaya karar verdik.

Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Story Saver, yıllardır kullanılan ve sürekli güncellenen bir uygulama. Ayrıca Android kullanıcıları Instagram story indirme işlemini bu uygulamayı kullanarak kolayca gerçekleşmekte.

Instagram Story indirme nasıl yapılmakta?

Android:

1: (Android) Play Storeden Story Saver uygulamasını indirin.

2:  (Android) Uygulamayı açın Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın.

3: (Android) Ana sayfada takipdeki kişilerin hikayelerini göreceksiniz.

4: (Android) Takip etmediğiniz bir kullanıcının hikayesini indirmek istiyorsanız kullanıcı adını arama yapın.

5: (Android) İndirmek istediğiniz hikayeyi seçin.

6: (Android) “Save” butonuna dokunun.

7: (Android) Seçtiğiniz Instagram story, galerinizdeki Story Saver klasörüne inmiş olacak.

iPhone (iOS):

1: (İPHONE ) App Storeden Story Reposter uygulamasını indirin.

2: (İPHONE ) Uygulamayı açın  hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını arama yapın.

3:  (İPHONE ) İndirmek istediğiniz hikayeyi seçin.

4: (İPHONE ) “Download” butonuna dokunun.

5:  (İPHONE )  “Save” butonuna dokunun.

6: (İPHONE ) Seçtiğiniz Instagram story, film rulonuza inmiş olacak.

Story Reposter mobil uygulamasını Instagram hesaplarının hikaye paylaşımlarını anonim olarak  izleyebilirsiniz. Diğer bi konu uygulama story düzenleme hizmetide sunmakta.  Ancak İndirdiğiniz hikayeleri paylaşırken düzenlemeler yapabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri indirme internet sitesi:

 • 1: Buradan Story Saver internet sitesini açın.
 • 2: Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını arama yapın.
 • 3: Karşınıza aradığınız kullanıcının güncel Instagram hikayeleri çıkacak.
 • 4: Seçtiğiniz hikayenin altındaki “Fotoğraf olarak indir” – “Video olarak indir” butonuna tıklayın.
 • 5: Görüntü sekmede açılacak.
 • 6: Görüntünün üzerinde sağa tıklayarak kaydedin.
 • 7: Seçtiğiniz Instagram story kaydedilmiş olacak.

Story Saver internet sitesi üzerinden kullanıcıların öne çıkan hikayeleri izlenmekte. Aynı işlemler uygulayarak indirilmekte. Ancak Instagram hikayelerini bilgisayarınıza indiriyorsanız mobil cihazlarınızda gördüğünüzden düşük  görüntü kalitesiyle karşılaşabilirsiniz.

Instagram story indirme yöntemleri:

Yukarıda anlattığımız işlemleri uygulamak iOS. Android işletim sistemine sahip cihazınıza mobil uygulama indirmeniz internet sitesi üzerinden işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Diğer husus Mobil cihazınızın  özelliklerini kullanarak Instagram hikayelerini kaydetmeniz  mümkün.

Diğer yöntem ekran görüntüsü almak. Ancak kaydetmek istediğiniz Instagram açık  ekran görüntüsü alarak görüntüyü cihazınıza indirebilirsiniz. Diğer sabit görüntüler için geçerli  işlem uygularken hikayesini kaydettiğiniz kullanıcının adı  “Mesaj gönder” butonu görünmemesi  ekran görüntüsü alırken hikayeyi bir parmağınızla sabit tutabilirsiniz. Ancak hikaye sabitlendiği zaman ad buton görünmez olacaktır.

Instagram hikaye kaydetme işlemi  kullanabileceğiniz  yöntem ekran kaydı almaktır. Ayrıca Boomerang video kaydı  yöntemini kullanabilirsiniz. Ekran kaydetmeyi açın kaydetmek istediğiniz Instagram hikayesini açarak bir ekran kaydı videosu oluşturursunuz. Ancak video üzerinde ufak düzenlemeler yaparak kaydetmek istediğiniz görüntüyü alabilirsiniz.

Instagram başkasının hikayesini ( video ) indirme

1- Android cihazlarda Instagram hikayeleri indirme yöntemleri?

Android cihaz sahipleri Story Saver uygulaması üzerinden başkalarının paylaştığı instagram hikayelerini indirebilirler. Bu uygulama üzerinden instagramdan story indirme işlemini aşağıdaki diğer adımları izleyebilirsiniz:

 •  Story Saver uygulaması indirmelisiniz.
 • Uygulamaya giriş yapın; Instagram hesabınıza giriş yapın
 • Anasayfada takip ettiğiniz tüm kullanıcıların hikayeleri karşınıza çıkacak.
 • Aradığınız birimi var? arama butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Buradan istediğiniz diğer video fotoğrafı seçip kaydedebilirsiniz.

2- IOS cihazlarda Instagram hikayeleri indirme yöntemleri?

IOS cihaz sahipleri Repost Story For uygulaması aracılığıyla kullanıcıların Instagram hikayesini indirebilirler.

Diğer adımları uygulayabilirsiniz:

 • App Store’dan Repost Story For uygulamasını indirin
 • Instagram hesabınızdan sisteme giriş yapın.
 • Uygulama galerinize erişim izni isteyecektir.
 • İzin verilince aradığınız kullanıcı adını yazın.
 • İindirmek istediğiniz hikayeyi cihazınıza indirin.

3- Masaüstü bilgisayarınıza Instagram hikayeleri indirme yöntemleri?

Instagram hikayeleri masaüstü bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız birden fazla seçenek mevcut. Ancak web sitesi olarak StoryDownloaderStory Saver Weynstag sitelerini kullanabilirsiniz. Kullanıcı adıyla giriş yapabildiğiniz  sitelerde, hikayeleri bilgisayarınıza indir düğmesine basarak indirebilirsiniz.

Diğer bir husus uygulama  web sitelerinin Instagram tarafından geliştirilmediğinin bilgisini  sizlerle paylaşmış olalım. Ancak bu uygulamaları kullanırken indirirken dikkat etmekte fayda var.

Instagram Hikaye ve Öne Çıkan Nedir?

Instagram’da kalıcı olmayan postlar paylaşmanız hikayeler sayesinde mümkündür. Hikayeler paylaştıktan 24 saat bitince kendiliğinden silinen fotoğraf ve videolardır. Diğer taraftan paylaştığınız hikayelere kimlerin baktığını görün ve istemediğin kullanıcıları engelleyin.

Diğer bir konu kullanıcılar neden hikayeleri  aktif kullanırlar? Ancak hikayeler geçici postlardır, kullanıcılar anlık yaşadığı olayları hikayeleri paylaşırlar. Yediği yemeği, gittiği konseri dinlediği müziği paylaşabilirler. Bu Instagram’ı  etkili ve kullanışlı yapar.

Ancak paylaştığınız bir hikayenin 24 saat bitince silinmesini istemiyorsanız öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca öne çıkan hikayeler profil fotoğrafınızın altında kategori şekilde profilinizi ziyaret eden kullanıcılar görür.

Instagram Hikayeleri İndirme?

Instagram hikayeleri 24 saat bitince silinirler. Ayrıca Hikayeleri telefonunuza indirmek isteyebilirsiniz, Instagram kendi uygulaması içinde hikaye indirmeye müsade etmez. Ancak Instagram hikayelerini telefonunuza uygulama olmadan nasıl indirebilirsiniz?

InstaBig hikayeleri tam çözünürlükte telefonunuza indirmenize olanak sağlar. Instagram hikaye indirmek istediğiniz kullanıcı adını yukarıdaki arama kutusuna yazın  hikayeler butonuna tıklayın. Ancak kullanıcı gizli hesaba sahipse hikayelerini görünmeden izler, indir butonuna tıklayarak Instagram hikayesini indir. Ayrıca bu tamamen ücretsizdir. Ayrıca uygulama olmadan çalışır. Ancak kullanışlı bir InstaBig arayüzüyle Instagram hikayelerini indirmek görünmeden izlemek bu kadar kolay olmamıştı. Diğer yandan InstaBig ile Instagram hikaye indirmenin tadını çıkarın!

İnstagram Hikaye İndirme S.S.S.

Instagramda kendi hikaye nasıl indirilir?

Instagram hikayesini indirmek istediğiniz kişinin profilinin açıldığı sayfada eğer son 24 saat içerisinde paylaşım yapıldıysa buradaki hikayeleri izleyip indirebilirsiniz. Ayrıca instagram hikayesini indirmek için her hikayenin sağ alt köşesinde bulunan Download (İndir) butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagramda sesli hikaye nasıl yapılır?

 1. Instagram‘da artık hikayeye şarkı eklenebilecek. Hikayeye müzik eklemek için öncelikle Instagram‘ın hikaye kısmına girmeniz gerekiyor.
 2. Daha sonra hikayede paylaşmak istediğiniz görüntüyü ekleyin ve devamında ekranı yukarı doğru kaydırınız.
 3. Ekranı yukarı kaydırınca müzik simgesini seçmelisiniz.

Gizli hesap Story nasıl indirilir?

Ana sayfada yer alan arama kutusuna hikayesini indireceğiniz ya da gizlice izlemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. Profile giriş yapıp son 24 saatte paylaşılan hikayeleri gizlice izleyin. Ayrıca İnstagram hikayesinin hemen sağ altında yer alan Download butonuna tıklayarak hikayeyi indirmeye başlayabilirsiniz.

Instagramda müzikli Story indirme nasıl yapılır?

 • Buradan Story Saver internet sitesini açın.
 • 2: Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını arama yapın.
 • 3: Karşınıza aradığınız kullanıcının güncel Instagram hikayeleri çıkacak.
 • 4: Seçtiğiniz hikayenin altındaki “Fotoğraf olarak indir” – “Video olarak indir” butonuna tıklayın.
 • 5: Görüntü sekmede açılacak.
 • 6: Görüntünün üzerinde sağa tıklayarak kaydedin.
 • 7: Seçtiğiniz Instagram story kaydedilmiş olacak.

Bir başkasının Story nasıl indirilir?

Android için geliştirilen Story Saver bu konudaki en büyük yardımcınız. Uygulamayı indirip hesabınızla bağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcıyı listede bulmak. Ayrıca indirmek istediğiniz hikayeleri seçip “Save” tuşuna basarak kaydedebilirsiniz.

Share.