Huawei’nin son yıllarda piyasaya sürdüğü en ilgi çekici ürünlerden biri olan Huawei Watch 3 Pro , kullanıcılara uzun pil ömrü ve fonksiyonel özellikleri bir arada sunuyor.

Donanım özellikleri ve sensör kabiliyetleri harika olsa da isterseniz önce Huwaei Watch 3 Pro’nun şık tasarımından kısaca bahsedelim. Huawei’nin kısa bir süre satışa sunduğu akıllı saat modeli, birinci sınıf titanyum gövde ve 22 mm standart deri bir kayışla beraber geliyor.

Malzeme yapısı açısından son derece kaliteli olan Watch 3 Pro oldukça lüks görünüyor. Lüks saat görünümde olan akıllı saatin kayış olmadan sadece 63 gram ağırlığında olduğunu da belirtelim.

Klasik dairesel bir tasarıma sahip olan Watch 3 Pro ayrıca ince elenip sık dokunmuş çerçeve detaylarına sahip. Her detayıyla özenle hazırlanmış olan bu çerçeveleri de safir camdan oluşan 1.43 inçlik bir ekran tamamlıyor.

Ekrandan bahsetmişken safir cam sayesinde çizilmelere ve darbelere karşı ekstra olarak dayanıklılık gösteren 1.43 inçlik bu renkli AMOLED ekran, 466 x 466 piksel çözünürlük 1000 nit parlaklık ve 326 ppi piksel yoğunluğu değerlerine de sahip.

Cihazın tasarım detaylarına değinmeye devam edecek olursak, akıllı saatin yan tarafında yer alan taç düğmesinin de titanyum bir malzemeden yapıldığını gözlemliyoruz. Bunun gibi ince detaylar Watch 3 Pro’nun tasarımı daha da özel kılarken taç düğmesinin yan tarafında yer alan minik ‘’Huawei Watch’’ yazısı da oldukça hoş durmuş.

Bunun dışında akıllı saatin yan tarafında yer alan ikinci düğme de kullanıcıların direkt olarak Egzersiz menüsüne gitmesine yardımcı oluyor. Fakat isterseniz bu düğmenin işlevselliğini saat ayarları üzerinden değiştirebiliyorsunuz. Örneğin söz konusu bu düğmeyi Müzik, Kişiler ve hatta AppGallery’e doğrudan erişebilecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
Harmony OS ve Getirdikleri

Huawei’nin Watch GT 2 Pro’nun ardından yapmış olduğu en büyük yükseltmenin HarmonyOS işletim sistemi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Akıllı saatin HarmonyOS işletim sistemine entegre edilmesinin ardından bizleri sanal asistan Celia karşılıyor. Söz konusu sanal asisten şimdilik belli başlı dilleri destekliyor. Bu sanal asistanı kullanabilmeniz için de Watch 3 Pro’nun Wi-Fi, Bluetooth veya eSIM yardımıyla internete bağlı olması gerekiyor.

Aynı zamanda Grid Launcher ana ekran tasarımıyla kutudan çıkan Watch 3 Pro, bu ana ekran tasarımı sayesinde akıcı bir kullanıcı deneyimi de sunuyor. Bu ana ekran üzerinden kullanıcıların akıllı saatine yüklemiş olduğu tüm uygulamaları bir arada görmesine yardımcı olan Huawei, böylece kullanıcıların istediği uygulamaya da hızlı bir şekilde erişebilmesine imkan tanıyor.

Bunun dışında HarmonyOS 2.0 ile cihazlar arasında tutarlı bir etkileşim deneyimi sunan WATCH 3 Pro, bulut üzerinden çevrimiçi müzik akışı ve çalma listelerini senkronize etme özelliklerinin yanı sıra, telefon üzerinden açıldıktan sonra saat üzerinden Petal Maps yönergeleri de alınabiliyor.

Huawei’nin yeni nesil akıllı saati ayrıca 100’den fazla egzersiz moduna yüksek hassasiyetli vücut ısısı sensörüne, düşme algılama ve yardım uyarısı sunan profesyonel bir sağlık ve antrenman asistana, ev sahipliği yapıyor. Bunlara ek olarak Watch 3 Pro Kalp atış hızı, SpO2, uyku kalitesi ve basınç özellikleri kullanıcıların sağlık durumları hakkında da güncel kalmalarını sağlıyor. Akıllı saat ayrıca, 15’i profesyonel olmak üzere, 100’den fazla egzersiz modu ile geliyor.

Küresel pazarlarda da NFC desteğiyle birlikte satın alınabilen akıllı saat, eSIM yardımıyla tıpkı bir akıllı telefon gibi bağımsız olarak da kullanılabiliyor. Bunun dışında saatte çift kanallı GPS desteği de bulunuyor. Bu da özellikle konum ve konuma takipli uygulamaların akıllı saat üzerinde kullanımını daha da kolaylaştırıyor.

21 Güne Varan Pil Ömrü

Bildiğiniz gibi Huawei, giyilebilir cihazların pil ömrüyle dikkat çeken bir marka. Bu geleneğini Watch 3 Pro modelinde de devam ettiren şirket, Watch 3 Pro’nun 790 mAh’lik bataryası ile kullanıcılara ortalama olarak 21 güne kadar bir pil ömrü vaat ediyor.

Kutudan manyetik 10W kablosuz şarj cihazı çıkan Watch 3 Pro, hemen hemen her Qi şarj cihazıyla da rahat bir şekilde şarj edilebiliyor. Bir akıllı saate göre devasa diyebileceğimiz bir batarya kapasitesine sahip olan bu akıllı saatin 790 mAh’lik pili de 10W kablosuz şarj ile yaklaşık üç saatte yüzde 0’dan yüzde 100’e kadar şarj olabiliyor. Firmanın diğer ürünlerine kıyasla şarj süresi biraz uzasa da, bu pil HarmonyOS işletim sisteminin başarılı optimizasyonu sayesinde oldukça uzunca bir süre dayanıyor.

Tüm bu özellikleriyle ön plana çıkan Huawei Watch 3 Pro’nun fiyatı da Huawei Online Mağaza’da 5.699 TL olarak listeleniyor.

Share.