Gamescom 2021 sona erdi ve çoğu oyunun tanıtımı ekrana geldi. İşte Gamescom 2021 sırasında ekrana gelen en iyi oyunlar


Saints Row

Etkinlik kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen ilk oyun Saints Row olmuştu. Volition tarafından geliştirilen oyundan şu ana kadar birkaç adet fragman geldi. İlk videoda sinematik görüntüler kullanan oyun stüdyosu, ikincisinde oynanıştan kareleri tercih etti. Serinin eski oyunlarına göre ayrı bir havaya bürünen oyun, Santo Ileso kasabasında pek çok aksiyonu sizlere yaşatacak.


Age of Empires IV

Age of Empires IV adlı popüler strateji oyunundan Gamescom 2021 boyunca çok sayıda fragman geldi. Başta gerçek hayattan alınan görsellerle mancınığın gösterildiği videoda, daha sonrasında oyun içerisinden görseller gelmeye başladı. Son olarak oynanış anlamında da vadettiği özellikleri ortaya sunan fragman, oyuncuların yapımdan beklediği yapıyı netleştirdi.

 

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard, bu etkinliğin oldukça göz dolduran yapımlarından birisiydi. Polina‘nın hikayesini göz önüne alan fragmanla gelen oyun, 2. Dünya Savaşı yıllarında geçecek oyunun ortamı konusunda fikir edinmemizi sağladı. Haritanın içerisinde dolaşırken de çevre detayları gibi görsel materyaller de oyunculara oyun hakkında bilgi sundu.

 

Dying Light 2

Sevilen zombi açık dünya oyunu olan Dying Light 2‘den yeni bilgiler ve fragman videoları geldi. Etkinliğin ikinci gününde büyük bekleyişle ekranlara gelen yapım, parkur mekanikleri ve silah kullanımı hakkında oyunculara detaylar verdi. Aynı gün ekrana gelen yeni bir videoda ise TechLand‘ın geliştirici ekibi, oyun hakkındaki soruları cevaplayarak akıllardaki soru işaretlerini gidermeye çalıştı.

  

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 etkinlik boyunca sık sık ekranlara gelen yapımlardan birisiydi. Önce 8 dakikalık bir oynanış fragmanı yayınlanan oyunun, bünyesinde bulunan arabalar oyunculara gösterildi. Bu esnada gerçekleştirilen yarış etkinlikleri de Gamescom 2021 etkinliği kapsamında ekrana gelerek, izleyicilerin yapımın oynanış mekanikleri konusunda fikir edinmelerini sağladı.

 

İlk fragmanın ardından geliştirici röportajının yer aldığı ikinci bir video geldi. Burada da oyun içerisinde yer alacak Event Lab modu tanıtıldı. Bu mod PlayGround Games‘in oyun içerisine eklerken kullandığı araçlardan oyuncuların yararlanmasını sağlayarak kendi etkinliklerini oluşturmasına olanak tanıyor.

UFL

Gamescom 2021 bünyesinde kısa bir fragmanla ekrana gelen UFL, futbol oyunları arasına girmeye hazırlanıyor. Oyuncular tarafından FIFA ve PES‘e rakip olarak görülen yapım, oldukça iddialı görünüyor. Unreal Engine oyun motoruyla geliştirilen oyun, bünyesinde 5000‘in üzerinde oyuncu lisansı barındırıyor.

 

Share.