YouTube İş Ortağı programı, platformda içerik üreten kullanıcılar için uygun bir işletme haline geldi. Program sayesinde  bünyesinde şirketin içerik üreticilerine sunduğu çeşitli şartları yerine getirenler para kazanmaya başlıyor. Şirket, yaptığı açıklamada platformun üye sayısını açıkladı.

YouTube İş Ortağı programı, 2 milyon üyeye ulaştı

İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri arasında YouTube İş Ortağı programı yer alıyor. Şirketin yakın zamanda açıkladığı rakamlara göre programın üye sayısı 2 milyona ulaştı.

Bunun yanı sıra  Ürün Müdürü Neal Mohan bir blog yazısında, 2020‘de programa katılan kanal sayısının 2019‘a oranla iki katından fazla arttığını söyledi.

Mohan, “Güvenilir içerik oluşturucularını finansal olarak ödüllendirmenin ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmanın yeni yollarını bulmak bizim için her zaman en büyük öncelik olacak.” dedi.

Şirket, 2019’da taciz politikasında değişikliğe gitti

Zaman zaman reklam gelirlerini artıran çok sayıda içerik oluşturucuya sahip olmak ile reklam verenler arasındaki dengeyi korumak için oldukça mücadele etti. Bu durum, taciz ya da diğer sorunlu içeriklerle uğraşan kanallardan reklamların ne zaman kaldırılacağına karar vermeyi de içeriyordu.

YouTube, yıllardır sitenin önemli parçası olan içerik oluşturucular arasındaki taciz olaylarına karşı 2019‘da politikasını güncelledi.

Bunun yanı sıra yasal ya da etik sınırları aşan kanalları da cezalandırdı. Buna örnek olarak şirket; geçen yıl, hassas bir konu olan COVID-19’dan bahseden videoların para kazanmasını kapattı.

Sizler YouTube İş Ortağı programının üye sayısıyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Sizce para kazanmak için etkili bir yol mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden paylaşmayı unutmayın.

Share.