Xiaomi’nin kullanıcı topluluğunda son zamanlardaki bazı telefonlar hakkında bir takım şikayetler var. Şirket şikayetleri dinleyerek kolları sıvayacak.

Xiaomi akıllı telefonlarındaki yakınlık sensörü problemini artık sadece kullanıcılar tarafından değil, şirketin kendisi tarafından da bilinmekte. Neyse ki şirket, yakınlık sensörü sorunuyla ilgili kolları sıvamaya karar verdi. Aslında bu olay hakkında, markanın resmi bir açıklaması yok yalnızca Mi Topluluğu üzerinde açık bir anket olarak gündeme geldi.

Xiaomi sensör üreticisi ile yolları ayırdı!

Xiaomi, yeni akıllı telefonlarında bu olayın tekrarının yaşanmaması için ilk hamlesini yapmak istiyor. Şirket, şu an kritik problem için bir çözüm arayışında olsa da, bundan sonraki cep telefonlarında bu sorunun tekrarlanmaması için doğru hamle yapmak istiyor ve sensörlerin şimdiki geliştiricisi olan Elliptic Labs ile yollarını ayırdı.

Elliptic Labs koltuğunu Minghao Sensing‘e devrederek artık şirketin yakınlık sensörü probleminin biteceğini vadediyorlar. Minghao Sensing yakınlık sensörlerini Xiaomi akıllı telefonlarına kaliteli bir şekilde yeniden üretip eklemesini sağlayacak. Fakat öyle olsa bile ilerleyen zamanlarda göreceğimiz yeni Xiaomi akıllı telefonunun hangisinde Minghao Sensing‘in yakınlık sensörlerini kullanacağı da bilinmemekte.

Kesin bir şekilde yalnızca söylenecek olan şey, bu sorun gelecek nesillerde tamamen çözülecek ve bu sorun bir daha yaşanmayacak. Şirketin resmi bir şekilde alacağı karar sonrası, kullanıcılar tarafından defalarca dile getirilen büyük bir problemi ortadan kaldırabilir. Yakınlık sensörü problemi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Share.