Google’ın sevilen rehber uygulaması Google Contacts, önemli bir kilometre taşını daha geride bırakarak iyi bir başarı elde etti.

Google ContactsAndroid telefonlarda “rehber” görevini üstleniyor. Adından da anlaşılacağı üzere Google’a ait olan bu uygulama içerisinde birçok kolaylık ve özellik barındırıyor. Örneğin kişileri daha kolay bir şekilde bulmanıza yarayan bir optik sıralama listesi uygulama bünyesinde yer alıyor.

Uygulama, Play Store‘da önemli bir başarı gösterdi. Basit bir rehber uygulaması olan Google Contacts1 milyar indirmeye ulaştı. Oldukça yüksek bir rakamı ifade eden bu eşiğin uygulama için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyleyebiliriz.

Google Contacts, 1 milyar indirmeye ulaştı

Google‘ın popüler rehber uygulaması ContactsPlay Store‘da önemli bir başarıya parmak bastı. Bir yıldan kısa bir süre önce 500 milyon indirme barajını geçen Google Contacts, 1 milyar indirme sayısına ulaştı. Google Play Store listesinde baktığınızda uygulamanın ismi Kişiler olarak geçiyor. Bu uygulamaya günümüzde birçok akıllı telefonda rastlamak mümkün.

Google Contacts rehber alanında oldukça güzel özellikler sunuyor. Örneğin bunlar arasında; kapsamlı arama fonksiyonudiğer Google ürünleriyle entegrasyon ve gruplar halinde kişileri optik bir şekilde sıralama yer alıyor. Tabi uygulamanın bu kadar ön plana çıkmasında şirketin de büyük bir payı var. Android‘in varsayılan uygulaması olan Google Contacts, pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

 

Share.