Kıyamet sonrası şehir kurma oyunu olan Frostpunk’ın bir devamı geliyor. Yalnızca PC için çıkış yapacak olan Frostpunk 2 için bir fragman yayınlandı. İlk oyun 2018 yılında çıktı ve kısa sürede popüler oldu. Ayrıca ilk oyun bilim kurgu evrenin aynı adla bir tür kazandırmıştır.

 

Frostpunk 2 orijinal hikayede bazı değişiklikler ile gelecek

Oyuncular halkın nasıl yönetileceği konusunda zor kararlar alırken bir şehir inşa etmek ve yönetmekle görevlendiriliyor. Frostpunk bu açından çok zorlayıcı. Oyun hem şehir kurma hem de hayatta kalma mekaniklerini harmanlıyor. Özellikle kaynak yönetimini iyi şekilde planlamazsanız oyunun sonunu göremezsiniz. 11 Bits Studios tarafından geliştirilen Frostpunk 2, hikayede bazı değişiklikler ile gelecek.

Bu sefer oyundaki kömür çağı sona erdi ve hayatta kalanlar kömür yerine petrol aramaya başladı. Bu, toplumun işleyişini değiştirecek olsa da, oyun yine de benzer, merkezi konsepte sahip olacak. Ayrıca oyuncular yine hayatta kalmaya çalışan bir toplumun liderini kontrol ediyor. Oyun için yayınlanan fragmanda bizi nelerin bekleyeceği kısa da olsa gösteriliyor. Özellikle petrol vurgulanıyor.

Frostpunk 2’nin henüz bir çıkış tarihi yok. Steam, GOG ve Epic Games Store‘da istek listenize ekleyebilirsiniz.

Share.